Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

nolive
Diskuze
Dobrý den, chci se zeptat kdy se mohu v Praze účastnit nějakého kurzu abych si zlepšila kvalifikaci a měla tak větší šanci najít práci
Dobrý den jsem pokrývač z Ústí. Přes zimu není pro mě zrovna moc práce, jak si mohu přivydělat? Nebo jaké jsou šance dělat něco co je celoročně dobré. Jediné co jsem ale v životě dělal je právě pokrývač. Děkuji. Radek
Dobrý den Aleno, vzhledem o tomu, že neuvádíte žádné informace o sobě, např. vaše vzdělání, praxi apod., odpovím obecně. Pokud jste v evidenci úřadu práce, informujte se u své zprostředkovatelky.Ta vám konkrétně poradí, zda splňujete podmínky pro vstup do některého z projektů ESF, kde můžete např. rekvalifikační kurz absolvovat. Pokud pracujete a jste v situaci ohrožení nezaměstnaností, např. vám končí smlouva na dobu určitou, můžete se registrovat na úřadě práce jako zájemce o zaměstnání (pozor, neplést s uchazečem o zaměstnání!) a požádat o tzv. zvolenou rekvalifikaci, v rámci které si sama najdete vhodný kurz. Podrobné informace o podmínkách zvolené rekvalifikace najdete na portále mpsv. O zvolenou rekvalifikaci samozřejmě můžete požádat i bez nutnosti přihlášení do projektu.
Dobrý den Radku, lidé pracující v sezónních oborech řeší často zimní měsíce tzv. agenturním zaměstnáním. Sledujte proto nabídky agentur, které najímají pracovníky krátkodobě a to zpravidla na dělnické pozice. To vám pomůže překlenout období, kdy ve vašem oboru zrovna práce není. Je to ale řešení prozatimní - doporučuji celkově zvážit, zda si nerozšířit kvalifikaci v nějakém dalším řemesle. Pokud jste manuálně zručný, jistě zvládnete, alespoň na úrovni pomocné práce i některý z oborů, kde se sezónnost neprojevuje.