Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

nolive
Diskuze
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je vhodné zmiňovat při pracovních pohovorech při návratu z RD případně brigády či jiné přivýdělky realizované během RD. Děkuji
Dobrý den, jsem těhotná a plánuji mateřskou dovolenou na 4 roky. Musí mi zaměstnavatel po tuto dobu držet místo? děkuji za odpověď, Kamila
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda existuje nějaký osvědčený recept, jak se vypořádat s návratem do stresového prostředí. RD je poměrně klidná a odpočinková zóna a střet s pracovní realitou může být náročný na psychiku i s ohledem na fakt, že o dítě už se stará někdo jiný. Děkuji
Dobrý den, jak je to prosím s rodičovským příspěvkem, když bych se navrátila do práce ještě před 2. rokem dítěte a dala bych ho do soukromé školky/jeslí? Zůstane mi nebo mi ho stát sebere? Děkuji
To Elizabeta: Dobrý den, Elizabeto, myslím, že nejde o přivýdělky, ale o to, co jste dělala a za co jste peníze obdržela. Platí zásada, že je nutno předložit budoucímu zaměstnavateli takovou profesní dráhu, která sleduje jedno zaměření. Pokud jste tedy např. účetní a přivyděláváte si účtováním i pro jiné subjekty, je to Vaše výhoda. Ale nebyla by výhoda, pokud byste uklízela...
To Jana: Rodičovský příspěvek vám zůstane, pokud dítě mladší dvou let navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci. Pro další informace doporučuji www.mpsv.cz/cs/2
To Isabella: Každému se osvědčuje něco jiného. Všeobecně pomáhá, když člověk ví, proč se rozhodl vzít na sebe i určitý stres. A také je dobré zvážit, jakou míru stresu je únosné snášet i s ohledem na priority rodiny.
To Kamila: Zaměstnavatel musí držet tzv. židli po dobu trvání mateřské dovolené. Potom je povinen umožnit pozici odpovídající pracovní smlouvě na dobu neurčitou do věku tří let dítěte. 4. rok je na domluvě se zaměstnavatelem
dobrý den, letos v září mi končí rodičovská dovolená, už tedˇ se připravuji napsat si životopis a posílat do firem. Mohu se zeptat jaké jiné možnosti ještě mám. Jsem z Olomouce, děkuji

Prostor pro Váš dotaz

Váš dotaz se zobrazí do několika minut