Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

nolive
Diskuze
Dorbý den, chtěla bych se zeptat, když jsem vdaná tak jestli do životopisu musím psát i svoje rodne jmeno aby si nemysleli ze budu mit treba brzo deti a nevzali me.
Dobrý den, Hano. Není potřeba uvádět do životopisu své rodné příjmení. Bylo by to na místě pouze v případě, že zároveň dodáváte např. doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání a ten by byl pouze s rodným příjmením.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je dobré psát do živitopisu praxe či brigády. Jsem absolventka VŠ, kterou jsem nyní dokončila, i když již dva roky pracuji na HPP avšak ne v oboru, který jsem studovala a chtěla bych se mu věnovat Chtěla bych se proto zeptat na co je důležité se podle Vás u CV zaměřit.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak má vypadat souhlas se zpracováním osobních údajů v CV? Děkuji
Dobrý den, mám uvádět u praxe údaj o tom, že to byl zástup za mateřskou dovolenou?
Slyšel jsem, že v dnešní době jsou do životopisů často doplňovány smyšlené informace, aby měl uchazeč větší šanci na přijetí. Ověřuje si zaměstnavatel pravdivost informací u předchozích zaměstnavatelů?
Dobrý den, Sunny. V případě, že jste čerstvá absolventka, je dobré uvést do životopisu brigády, i když nesouvisí se studovaným oborem. Zaměstnavatel tak bude vidět, že jste aktivní, připravená na nástup do praxe. Neuvádějte však pojem brigáda, ale typ smluvního vztahu se zaměstnavatelem (např. Dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti). V motivačním dopise pak dejte do potřebného kontextu, např. že se jednalo o práci při studiu. Školní praxi je také vhodné uvést, protože bývá ve studovaném oboru. Uveďte název firmy, délku praxe, jaké úkoly jste plnila. Právě v motivačním dopise je užitečné se zmínit, že máte zájem uplatnit se ve studovaném oboru a co Vás k tomu vede.
Dobrý den, paní Pechanová. Text souhlasu se zpracováním osobních údajů může vypadat např. takto: Souhlasím se zpracováním a uchováním svých osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů. Souhlas uděluji společnosti XYZ za účelem získání zaměstnání, a to po dobu 1 roku.
Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor, zda do CV uvádět/neuvádět nedokončenou VŠ. Mám Bc., navaz. mgr. studium jsem nedokončila z důvodu pracovní vytíženosti. Může to být přednost, či naopak minus (zaměstnavatel si např. řekne, že nejsem schopna dokončit práci)? Děkuji.
Dobrý den, Martine. I od personalistů se dovídám, že se s těmito případy setkávají. Z tohoto důvodu se stává, že si klíčové informace opravdu ověřují u předchozích zaměstnavatelů (nejčastěji důvod odchodu ze zaměstnání) nebo uchazeče vystaví testu, praktickému úkolu apod., kde si dovednost ověří. V některých případech chtějí zaměstnavatelé k nástupu doložit kopie předchozích pracovních smluv včetně pracovních náplní. Uchazeč si tak uvedením nepravdivých informací nezvyšuje šanci na přijetí, maximálně se dostane k pohovoru.
Př.: uchazečka o práci, 40 let, ZŠ vzdělání,dosud nepracovala. Jak toto napsat vhodně co CV? Děkuji
O souhlasu se zpracováním osobních údajů v CV slyším poprvé. Je to standardní? Ani jsem to nikdy nikde neviděla. Kam přesně se to má napsat? Úplně dolů na poslední stránku? př
Dobrý den, Zdeňko. Jelikož se jedná v obou případech o vysokoškolské vzdělání, uvedla bych pouze bakalářské studium. Pouze v případě, že by magisterské studium bylo z jiného oboru a právě v tomto oboru se ucházíte o zaměstnání, může být užitečné uvést. Pak u tohoto studia uveďte , že nebylo dokončeno. Pokud budete chtít blíže osvětlit, využijte k tomu motivační dopis nebo to nechejte na zaměstnavateli, ten se v případě zájmu doptá při přijímacím pohovoru.
Dobrý den, Ivano. Pokud využíváte pro reakci na pracovní inzeráty webové portály práce, tak máte situaci ulehčenu, protože tam už je většinou přednastaveno, že s odesláním odpovědi na inzerát zároveň souhlasíte se zpracováním osobních údajů, popř. je tam předepsané políčko na odkliknutí. Možná jste si toho jen nevšimla. Někteří zaměstnavatelé už přímo v inzerátu uvádí text, který chtějí mít v tomto souhlasu. Ten nemusí být součástí životopisu, může být i na samostatném papíře. Forma není určena. Od personalistů vím, že neudělení souhlasu bývá často důvodem, proč podklady z výběrového řízení automaticky vyřazují, proto na to upozorňuji. Ale ne všechny firmy to řeší, byť by ze zákona měly.
Dobrý den, paní Pechanová. Ve Vámi uvedeném příkladě bude zaměstnavatele zajímat, proč uchazečka nikdy nepracovala. Do životopisu v oddíle pracovní zkušenosti se uvádí i péče o děti, evidence na úřadu práce, apod. Pokud uchazečka např. absolvovala vzdělávací kurzy, nebo pracovala jen příležitostně, i to je dobré uvést. Dále je určitě užitečné blíže popsat situaci v motivačním dopise a zde se i vyjádřit k naší motivaci pracovat.
děkuji za odpověď. Když tedy budu reagovat na inzerát e-mailem nebo posílat CV bez uveřejnění inzerátu, je lepší dát souhlas do těla e-mailu nebo do CV na poslední stránku dolů?
Dobrý den, je možné Vám životopis zaslat, abyste zhodnotila, zda je napsán správně, nebo zda nějaké náležitosti chybí? Děkuji
Učili nás, že doba evidence na ÚP do CV nepatří - ZL zajímá, co a kdy uchazeč dělal, ne kdy nepracoval. Jak je to tedy? Jak
Dobrý den, Ivano. Protože osobní údaje uvádíte právě v životopisu, je vhodné umístit text souhlasu na závěr životopisu, před datum a podpis.
Dobrý den, Hanko. U praxe můžete uvést, že se jednalo o zástup za mateřskou dovolenou. Bude tak jasný důvod ukončení.
Dobrý den, Iveto. Takto na dálku Vám, bohužel, neumím zodpovědně poradit. Životopis je potřeba řešit v kontextu situace uchazeče/ky a požadavků zaměstnavatele na danou pracovní pozici, u nás to řešíme osobní schůzkou. Pokud jste z Liberce či okolí, můžete nás navšívit přímo v Centru Kašpar, bližší informace najdete na www. centrum-kaspar.cz. V každém větším městě můžete najít organizaci, která by Vám mohla pomoci. Ze subjektů pomáhajících na dálku mají naši klienti/ky dobrou zkušenost s www.NA-POHOVOR.cz, tak může zkusit.
Dobrý den, paní Pechanová. Jak už jsem zmínila v semináři, forma životopisu není pevně stanovena. Jelikož se při své práci setkávám s personalisty firem, vím,že zaměstnavatele zajímá i důvod přerušení pracovní praxe. Pokud to neuvedete v životopise, tak se na to doptají při přijímacím pohovoru.