Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

nolive
Diskuze
Dobry vecer, teorie je hezka ale chtelo by to prakticke ukazky jak se ten clovek umi prodat u pohovoru. ja na tom vzdycky pohorim ((
Dobrý večer, Radko, budete-li dotázána na pohovoru, jaké jsou Vaše silné stránky, zkuste na příkladu ze své minulé praxe poukázat na co, v čem jste byla opravdu dobrá. Tedy pohovořte o tom, jak jste např.vždy zvládla úkoly včas odevzdat, díky Vašemu dobrému Timemanagementu apod.
Dobry den, vzhledem k tomu, ze bych rada zmenila zamestnani, ale soucasne nechci dat vypoved v soucasne praci, dokud nebudu mit jistotu nove prace, zajimalo by me, jak tuto situaci osetrit, aby se to soucasny zamestnavatel nedozvedel, pripadne na koho ze soucasne firmy dat kontakt jako na referencni osobu, aby se to nadrizeny nedozvedel jeste pred mou vypovedi? Dekuji moc za odpoved.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak zaujmout v motivačním dopisu/emailu, abych byla vůbec na pohovor pozvána? Děkuji.
Dobrý den, moc ráda bych se zeptala, jak od potencionálního zaměstnavatele získat plat dle našich představ. Vždy mám problém s tím, jak odpovědět při otázce na představu o platu. Bojím se, abych se zbytečně nepodcenila... ale ani abych si neřekla o příliš peněz. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, Julie, uvažujete-li o změně zaměstnání a ještě pracujete, zkuste hledat pozice, kde v inzerátu jasně nestojí "nástup ihned". Budete-li pozván/a k osobnímu pohovoru, seznamte personalistu s tím, že v případě, že se pro Vás rozhodne, budete moci nastoupit nejdříve po ukončení výpovědní lhůty. Zároveň si také zjistěte u Vás v současném zaměstnání, zda zaměstnavatel opravdu lpí na dodržení výpovědní lhůty nebo jestli se s ním nedá dohodnout na dřívějším odchodu. Co se týče referencí, zkuste oslovit některého z kolegů, kteří jsou s Vámi v každodenním pracovním kontaktu a mohou podat objektivní reference nebo personalistovi na pohovoru vysvětlete, že reference v tuto chvíli není možné poskytnout z důvodu stále trvajícího pracovního poměru.
Dobry den, jak je možné ošetřit situaci, kdy přecházím od původního zaměstnavatele k novému, aniž bych měl obavu z toho, že budu novým odmítnut a následně nezaměstnaným.
Dobrý den, paní Frodlová, motivačí dopis musí obsahovat Váš skutečný zájem o nabízenou pozici. Ideální je, pokud se hlásíte na pozici, v jejímž požadavku jsou takové činnosti, se kterými již máte zkušenost. Do motivačního dopisu uveďte, že jste např. již pracovala jako Office Manager a víte tedy, v čem spočívá tato práce, že úmíte koordinovat kalendáře několika členů týmu pomocí Outlook, že máte zkušenosti s vytvářením Power Point prezentací, protože právě tyto úkoly byly v předešlém zaměstnání Vaší každodenní pracovní náplní apod. Zkuste svou předešlou praxi "napasovat" co nejvíce na požadavky v inzerátu.
Dobrý den, Martino, otázka platového ohodnocení je pro kandidáta často obtížná, vodítkem pro Vás může být informace o platovém rozmezí, které se nabízí v podobné pozici v jiné stejně velké společnosti, pak už je na Vás, jestli je to částka, která je pro Vás motivující a Vy budete na pracovní inzerát reagovat či nikoliv.
Dobrý den, Martine, korektní (většinou větší) společnosti Vám potom, co přijmete jejich nabídku, dokáží vystavit příslib zaměstnání. Ovšem platnost a vymahatelnost tohoto dokumentu doporučuji raději konzultovat s právníkem na pracovní právo.