Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

nolive
Diskuze
Dobrý den, chci se optat, jen informativně, jestli doporučujete aby se každý rozvíjel. Protože já třeba mám své zaměstnání jasné, dělám stále to samé - marketing a nepříjde mi že bych se měla ještě dále vzdělávat. Občas máme nějaké školení u nás v prácí.. Kdyby mě ale něco zajímalo, mám třeba tedy právo říci svému zaměstnavateli jestli mi daný kurz co si vyberu zaplatí? Píšou se tyto jednodenní kurzy do životopisu?
Dobrý den, jak zjistím, jaké mám schopnosti?
Dobrý den, jak se o profesní rozvoj zajímají lidé z ekonomicky vyspělejších zemí? např. v Německu či Anglii? Jsme i v tomto pozadu? Díky a skvělý den!
Dobrý den, Petro, v současné době, kdy se téměř všechny obory rychle rozvíjejí a všude číhá konkurence, pak rozvoj doporučuji. Důležité je, aby to bylo o Vás, aby Vás to naplňovalo. Pokud máte školení přímo v práci, máte velké štěstí a určitě máte právo se dohodnout se svým zaměstnavatelem ohledně platby za kurz. I jednodenní kurzy, pokud souvisí s Vaší profesí, doporučuji zmínit v životopise, mimo jiné to o Vás říká, že na sobě pracujete.
Vladimíre, jednou z možností je zeptat se lidí, kterým důvěřujete. Další možnost je poctivě se zamyslet nad tím, co se Vám v uplynulé době skutečně povedlo a také to, jaké jste měl u toho pocity. Když jednou začnete na sobě hledat, co se Vám daří, nejtěžší je objevit první věc, pak to jde lépe. Pokud by se Vám to přesto nedařilo, doporučuji nechat si vyhotovit profesní a osobnostní diagnostiku u odborníka, která může být pro Vás velmi cenná a nemusí to být ani finančně příliš náročné.
Dobrý den, Bereniko, ve vyspělých zemích jsou na tom lépe, dobře to poznáme z toho, že mnoho skvělých rozvojových technik přejímáme právě od nich. Lidé tam jsou také více zvyklí, že práce není samozřejmost, jsou ochotni do této oblasti více investovat, jak financí, tak času. Souvisí to i s tím, že častěji mění v životě profesi.
Dobrý den, je mi 58 let a už 2 roky nemůžu sehnat práci. Nepomohl mi ani úspěšně dokončený rekvalifikační kurz a kurz na zlepšení PC dovedností. Máte nějaké doporučení, jak v tomto věku zvýšit svoje šance na to získat ještě práci?
V poslední době se často setkávám s nabídkami tvz. osobního koučingu. Podléhá tato profese nějaké státní kontrole, jako např. psychiatři nebo dietologiové nebo se za akreditováné kouče může prohlásti každý?
Dobrý den, ráda bych Vás poprosila, jestli byste měla nějaký tip na online test/kroužek/lektora/centrum, kde by mi pomohli a poradili, jaké oblasti bych měla v osobní oblasti rozvíjet. Na která se zaměřit atp. Předem moc děkuji za odpověď.
Dobry den, co si myslite o pravidelnem koucingu s profesionalnim koucem? Jak casto by mela setkani probihat a co vam prijde jako adekvatni cena za hodinu? Na co se soustredit a ceho se vyvarovat? Dekuji predem za odpoved.
Dobrý den, pane Nováku, s nabízenými rekvalifikačními kurzy bývá někdy problém v tom, že nereagují dostatečně na vývoj na trhu práce. Vím o lidech ve Vašem věku, kteří práci získali. Byli ale ochotní pečlivě zjišťovat,o které profese je skutečně zájem, změnit vlastní profesi, přestěhovat se apod. Někdy se doporučuje neuvádět věk a informace, které by ho mohly prozradit do životopisu, pak je větší šance, že Vás k přijímacímu pohovoru pozvou a tam už je na Vás, že je svým chyrismatem zkušenostmi přesvědčíte o Vašich kompetencích.
Dobrý den, Květo, koučování nepodléhá státní kontrole, ale dohlíží na tuto problematiku ICF - Mezinárodní federace koučů, otázkou však je, jestli dostatečně. Certifikát se získá po poměrně náročném výcviku, který by Vám měl kouč doložit. Doufám, že špatné kouče smete nezájem klientů, jinak ale sama, jako koučka, koučink považuji za jeden z velmi efektivních nástrojůl osobního a profesního rozvoje.
Dobrý den, Blanko, žádný takový tip nemám, ale mohu Vám doporučit některé knížky, které by Vám v tom mohly pomoci - např. Poznejte své silné a slabé stránky od D. Brenner, dále například Komunikační a jiné měkké dovednosti od S. Muhleisen, nějakou knihu, která se týká Emoční inteligence. Nebo jen objevte, co Vás skutečně baví, protože to, co Vás baví, tam máte předpoklady k tomu, být v tom dobrá a to rozvíjejte. Něco si o tom oboru přečtěte a když zjistíte, že u čtení zapomínáte na čas a nechcete knížku odložit - pak jste na správné cestě :)
Dobrý den, Lucie, já pravidelný koučink velmi podporuji, někdy stačí jen jedno setkání a dojde k "prozření", ale obvyklé je 3 - 5 setkání v závislosti na problematice. Cena je bohužel vyšší u koučinku než u terapie, často se pohybuje mezi 800 - 1500, neobvyklá není ani cena několika tisíc za hodinu, můžete se ale setkat i s cenou 500 Kč za hodinu.Já osobně jako certifikovaná koučka u nefiremních klientů považuji za adekvátní cenu 600 - 800 Kč za hodinu a pak slevu, když se koupí více sezení naráz. Důvodem je mimo jiné poměrně velká finanční náročnost získání samotného certifikátu a dalších vzdělání kouče.
Lucie, ještě bych ráda doplnila: koukněte se na stránky ICF - mezinárodní federace koučů, tam získáte řadu užitečných informací, na co se u kouče zaměřit.

Prostor pro Váš dotaz

Váš dotaz se zobrazí do několika minut