Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

nolive
Diskuze
Dobrý den, od února jsem na rodičovské, ale poslední 3 měsíce mi byly veškeré dávky pozastaveny, protože mám zájmy jinde. Nyní žiji v zahraničí, ale trvalé bydliště mám stále v ČR a o syna se řádně starám, celodenně. Můžete, prosím, poradit, co dělat? Jsem absolutně bez peněz. Děkuji
Dobrý den, jak se může žena na mateřské dále vzdělávat aby neztratila kontakt s dobou a při návratu do práce to měla o něco lehčí? díky!
Dobrý den Věro, nevím přesně co je myšleno termínem "jiné zájmy" - pozastavení dávek a zdůvodnění je třeba řešit přímo s příslušným orgánem, který Vám dávky vyplácí. K pozastavení dávek by v tomto případě měl být konkrétní důvod, který by Vám měl být jednoznačně sdělen. S pozdravem Jana Klampflová
Je možné si nechat proplatit zaměstnavatelem náklady spojené s cestováním z práce na vyšetření k lékaři a zpět?
Dobrý den Heleno, v první řadě je důležitý Váš zájem o vzdělávání, který velmi chválím - není dobrá strategie odkládat svůj rozvoj, až po období konce mateřské/rodičovské dovolené. Byla-li jste zaměstnaná, projevte zájem o informovanost o dění u Vašeho zaměstnavatele, event. zjistěte možnosti zda se můžete zúčastnit některých školení, které zaměstnavatel realizuje. Personalisté časo nepředpokládají, že by ženy měly o toto zájem a nekontaktují je. Ženy na MD/RD patří mezi ohrožené skupiny na trhu práce a existuje celá řada projektů, které podporují vzdělanost a jsou to kurzy realizované zdarma i s hlídáním dětí. V následujících letech budou přicházet evropské peníze a věřím, že v příštím roce a letech dalších se opět vlna tohoto vzdělávání pro maminky rozjede. Kurzy pořádá např. www.babyoffice.cz, nebo i na FB Gender Consulting můžete nalézt vzdělávací akce. Sebevzdělávání lze realizovat skrze internet, nebo klasické komerční kurzy ... Možností je řada, stačí si vybrat a hlavně být AKTIVNÍ a POZITIVNÍ! Držím palce. S pozdravem Jana Klampflová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli na mateřské můžu vykonávat tu samou činnost, jaká je náplní mojí práce nyní. Pracuji na plný úvazek a nerada bych z práce úplně "vypadla". Díky moc za odpověď. Aneta S.
Dobrý den Vlaďko, možné by to pravděpodobně bylo pakliže by nějaké určité speciální vyšetření požadoval zaměstnavatel a bylo v "zájmu zaměstnavatele" a existovala by vzájemná dohoda. Pakliže se jedná např. o běžnou těhotenskou prohlídku náklady na cestovné se nehradí... zde je zájem o dobrou péči prostě na Vaší straně ... vyjímky mohou být např. má-li zaměstnavatel nějaké speciální benefity, které by toto zohledňovaly. Srdečně zdravím Jana Klampflová
Více bohužel nevím, protože k dopisu jsem se nedostala - v ČR nejsem a v dohledné době se tam nedostanu a plná moc, kterou jsem udělila k jeho vyzvednutí nestačí. Takže oficiálně nic bohužel nevím.
Dobrý den Aneto, jak bylo zmíněno ve videu musíme odlišovat termín Mateřská dovolená a následná Rodičovská dovolená ( v běžném jazyce hovoříme o "mateřské" a myslíme tím např. celé 3 roky co je rodič "doma" s dítětem) . Je také rozdíl zda jste zaměstnankyně - tam Vás zaměstnavatel v období MD zaměstnat na shodnou dobu při současném čerpání zaměstnat nemůže po ukončení MD a nástupu na RD a čerpání rodičovského příspěvku již ANO a to dokonce Vás musí zařadit na konkrétní místo, ze kterého jste odešla. Zde je dobré intenzivně komunikovat se zaměstnavatelem jakou máte představu o návratu do zaměstnání - kdy a za jakých podmínek ... Jste-li OSVČ situace je trochu jiná. Důležité je si uvědomí, že mateřská dovolená je cca do věku 6 měsíců dítěte a některá omezení souběhu existují, Rodičovská dovolená následuje a zde jste již prakticky v rozhodování o práci svobodná. Zdravím a přeji úspěšné slaďování práce a rodiny. Jana Klampflová
Dobry den, od 4.12.bych mela mit narok na materskou dovolenou. Jelikoz jsem OSVC,ale neplatila jsem si dobrovolne nemocenske,nemam tak narok na zadne penize. Chci se zeptat,jak postupovat? Mam manzela,ktery je zamestny 2roky.Dekuji.
Dobrý den, jsem měsíc ve zkušební době a před několika dny, když zjistily, že jsem těhotná mi pozměnily smlouvu na dobu určitou do konce roku. Tudíš od ledna budu věž práce a bez peněz. Bohužel mám dluhy a jelikož mateřskou nedostanu nevím si rady.
Dobrý den Vero ještě jednou, zde Vám nic jiného, než aktivní převzetí odpovědnosti za Vaší situaci na svá bedra nemohu poradit. Tzn. kontaktujte telefonicky, emailem příslušný orgán, který Vám dávky doposud vyplácel - na internetu kontakt nebude problém sehnat. Kontaktujte je a vysvětlete situaci a zkuste přímo domluvit možné řešení, míč je na Vaší straně! Rozumím, že péše o dítě a vyřizování často nejdou dohromady, ale jedná se o Váš zájem. Srdečně zdravím a přeji úspěch. Jana Klampflová
Dobrý den Adélo, v případě OSVČ je situace vždy individuální a nároky se mění - zde doporučuji obrátit se na příslušný Úřad práce, event. místní Sociální odbor o informace pro Váš konkrétní případ. Řešením po narození dítěte může být čerpání rodičovského příspěvku. S pozdravem Jana Klampflová
Dobrý den Hano, ano toto se bohužel stává a zkušební doba neposkytuje řádnou ochranu. Nevím jaká byla Vaše dosavadní pracovní historie, tzn. řešením je Úřad práce a dávky vyplácené zde - existuje samozřejmě i možnost, budete-li v práci vynikající, že Vám zaměstnavatel i od ledna poskytne smlouvu, alespoň na dobu určitou po období, kdy budete schopná práce - vy víte jak je situace reálná, neskládejte zbraně předem a zkuste být ŠPIČKOVÁ a Úžasná tak, aby zaměstnavatel pochopil, že bude tratit, když Vás propustí... Nepropadejte panice, pozitivní mysl ve Vašem případě je dvojnásob důležitá.
Dobrý den, děkuji za odpověď. Pokusím se s úřady spojit a znovu komunikovat. Myslím si, že na peníze mám nárok, protože kdybych je vyčerpaa všechny najednou, tak bych je měla a dávky by mně pozastaveny nebyly. Peníze potřebuji pro svého syna, který je stejně jako já občanem ČR a oba máme bydliště v ČR.