Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

nolive
Diskuze
Kde prosím taková assessment centra probíhají? Dosud jsem se s žádným nesetkala. Děkuji.
Pěkné odpoledne paní Hadravová, Assessment Centra používají při výběru nových zaměstnanců především velké společnosti, které se snaží vybrat toho nejvhodnějšího uchazeče. Setkat se s nimi můžete velmi často v bankách, pojišťovnách, ale také třeba v obchodních společnostech.
Co vše se při takovém hromadném pohovoru řeší? je něco co by se určitě řešit nemělo? na co by se neměl zaměstnavatel ptát?
Dobrý den, byla jsem nedávno na takovémto přijímacím pohovoru a nebylo mi dopředu oznámeno že testy budou v ruštině, samozřejmě mě to vykolejilo, neměli to oznámit dopředu? Je možné od zaměstnavqtele chtít dopřdu nějaké informace? Děkuji
Paní Kopřivová, každé Assessment Centrum je jedinečné a proto se nedá přesně specifikovat co se řeší; rozsah je opravdu široký. Jednodušší je specifikovat, co by se hodnotitelé ptát neměli. Hodnotitelé by se měli vyhýbat tématům, která jsou považována za diskriminující. Takovými tématy jsou například: sexuální orientace, náboženství, věk, rasa a další.
Dobrý den, moje žena se v Assesment centru setkala s tím, že se jí ptali, ikdyž starnou, jestli má děti, protože chtěli flexibilitu. Pravděpodobně kvuli tomu ze jim odpovedela pravdu práci nezískala. Nevím jestli to sem patří ale co odpovědět na takovou otázku, Odovedet ze toto rikat nebudu je jasne ze asi zena deti ma... Děkuji za informace. S pozdravem Richard
Jaké otázky mi může zaměstnavatel pokládat je možné se odovolat, pokud jsou otázky nevhodné až nemístní? Děkuji
Radko, rozumím Vašemu překvapení. Pokud jste pozvána do Assessment centra, tak se kandidátům sdělují většinou v pozvánce pouze organizační informace; nikoliv informace o obsahu Assessment Centra. Předpokládám, že jste se ucházela o pracovní pozici, kde zadavatel požadoval znalost ruského jazyku a rozhodl se úroveň znalosti u kandidátů ověřit. Je to běžná praxe.
Richarde, mrzí mne, že měla Vaše paní tuto zkušenost, která je na hranici vhodnosti a také možné diskriminace. Bohužel ne vždy se setkáme s profesionály na straně potencionálního zaměstnavatele.
Paní Kratochovílová, samozřejmě, že se můžete ohradit, nicméně se obávám, že v soukromé sféře ničeho nedocílíte. Pokud se ovšem takové dotazy v průběhu Assessment Centra od zaměstnavatele objevují minimálně si můžete udělat obrázek o tom, s kým máte čest a rozhodnout se, zda je pro Vás tento zaměstnavatel zajímavý. Nejen vy se v Assessment centru prodáváte, ale i zaměstnavatel.
Dobrý den, děkuji za zodpovězení otázky ohledně mé paní - máte ale nějakou odpověď pro ženy, kterých se zaměstnavatel zeptá na děti? Má právo to vědět? Přece žena ví kdy to zvládne a kdy ne. Co má odpovědět? Lhát nemůže.. Když neodpoví je jasné že děti má.. Děkuji. Richard.
Richarde, tady se v podstatě nedá dělat nic jiného, než odpovědět na tento dotaz, ikdyž je za hranou. Tím, že daná dáma neodpoví vzbuzuje pocit, že něco může tajit či se něčeho obávat.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho celé asessment centre trvá? Podle toho co vše vymenováváte to vypadá, že to musí být aspoň na 2 dni.
Pane Kopřivo a Vy si myslíte, že jsou výsledky assessment centra objektivní? Dle mého názoru jsou uchazeči natolik ve stresu nebo se chtějí předévst, že se jejich chování nedá absolutně objektivně posuzovat. Dříve jsem působil na vyšší pozici, kde jsme tuto metodu zvažovali. Rychle jsme se od myšlenky odklonili, protože výsledky takové práce pod tlakem jsou naprosto nerelevantní. Děkuji, K. Brož
Paní Kofroňová, běžně se pořádá Assessment Centrum na 1 den a v případě důležitých pracovních pozic bývá zvykem i dvoudenní AC.
Karle, na Assessment Centru je nejdůležitější příprava a odbornost hodnotitelů. Např. společnost, ve které pracuji, poskytuje Assessment Centra dle německých norem DIN pro poskytování AC, kde je kladen velký důraz na nastavení správných hodnotících vah, aby se zabránilo právě neobjektivnímu hodnocení. Cílem zaměstnavatele by vždy mělo být vybrat si toho nejvhodnějšího zaměstnance a toho subjektivním hodnocením těžko docílí.

Prostor pro Váš dotaz

Váš dotaz se zobrazí do několika minut