Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

nolive
Diskuze
Uznání je hezká věc, ale chleba si za něj nekoupíš. Dřu od nevidím do nevidím za malej plat. Kdybych si stěžovala, uslyším - ber nebo nech bejt, zájemců práci je v našem regionu dost
Dobrý den, pohodovky jsou zajímavý nápad. Myslíte si, že je to systémové, dlouhodobé řešení? Není to spíš jen taková záplata? A mohla byste uvést nějaký příklad ze své praxe, prosím? Děkuji
Mam dobrou praci, kde pracuji s lidmi a bavi me to. Radost mi kazi nadrizena, ktera je naladova, navic neschopna a casto meni zadani. Kolikrat uz jsem kvuli ni byla v praci prescas a druhy den chtela zase vsechno jinak. Co s ni mam delat? Za reditelem jit nemuzu, je na jeji stane. Diky
Dobrý den, paní Evo, pokud by jste si mohla postěžovat - na co konkrétně by to bylo? Dalo by se to vyjmenovat? A na každou jednotlivou stížnost , potíž, nepříjemnost, která Vás trápí se zkuste podívat v klidu, s odstupem a pokuste se najít konkrétní vylepšení, nápad, řešení.
Dobrý den, Radku, Pohodovky nám pomáhají změnit úhel pozornosti. Dokážeme v sobě živit jak negativní tak i pozitivní pozornost. A kam jde naše pozornost, tam jde i naše energie a chuť něco s tím dělat. Systémové, dlouhodobé řešení ? .... Záplata... ? To záleží na našem vlastním přístupu. Z vlastní praxe : "pohodovky" - oblíbený hrnek s dobrým čajem na každou poradu, oblíbená písnička, kterou si mohu pustit a vytáhne mě z blbé nálady, protože s ní mám spojené příjemné vzpomínky - a naše tělo si to pamatuje - a díky tomu to procítí - a je mi o něco lépe než mi bylo.
Děkuji za odpověď. Vadí mi, že mám malý plat. Jinou práci u nás neseženu, ale všechno, co vydělám, dám hned na poplatky. V práci se snažím, jak to jde, alenemám vidinu lepších zítřků.
Dobrý den, Boženko, děkuji Vám za sdílení radosti z práce :) Pokuste se s nadřízenou promluvit a poprosit jí, zda by mohla být konkrétní v zadávání. Snažte se jí v klidu vysvětlit co nebo jak konkrétně Vám to vadí. Co to pro Vás znamená a že by jste možná měla nápad? Pokuste se přijít třeba s návrhem určitého řešení. Buďte však opravdu velmi konkrétní a nedávejte jí najevo, že si o ní myslíte, že je neschopná. Zkuste s ní více komunikovat, pokud to jde a pokud by jste dokonce nalezla něco, za co jí dokážete pochválit, tak neváhejte a udělejte to.
Zdravím Vás, chtěl bych poradit. Ve firmě, kde dělám, jsem už dvanáct let. Celou tu dobu dělám poád stejnou práci. Nedávno jsem byl na třídním srazu ze střední školy. Všichni to dotahli mnehm dal, nez ja. A delaji za lepší peníze. Nevím, jestli mám zkusit práci jinde, udělat změnu. Svoji práci dobře znám, kolegové jsou fajn, nechci ale dalších dvanáct let sedět na té samé židli. Začínat jinde se mi ale taky nechce, nic jiného, než dělám teď, neumím. Co byste mi poradila?
Dobrý den, Karle, nevím, zda Vás má odpověď potěší, rozhodnutí o změně je totiž jen a jen na Vás samotném. Mohu Vás nasměrovat otázkami a pokud si je upřímně zodpovíte, odpověď třeba přijde. Trápí Vás , že Vaši spolužáci to dotáhli mnohem dál. Opravdu všichni? A všichni mají lepší peníze? Víte co vše obnáší jejich práce? Jaké konkrétní dovednosti a schopnosti u nich vidíte? Máte je také? Svou práci děláte 12let - to je mnoho let konkrétních zkušeností a dovedností - dokážete je u sebe vyjmenovat. Zkuste si představit na jaké pracovní pozici by jste je mohl uplatnit. Sepište si seznam - co dobrého je na Vaší stávající práci, co Vám to dává a na druhou stranu si sepište - co všechno Vám vadí. Čeho je více? Jakou důležitost jednotlivým položkám seznamu dáváte? Co Vám má Vaše práce přinášet? ..... Kde Vaši spolužáci pracují? Ve vašem regionu? Byl by jste ochoten za prací třeba i dojíždět? Jak daleko? Kolik hodin chcete v práci být a za jaké peníze? Je reálné takovou práci získat, nabízí se? otázek je mnoho - myslím, že i Vás samotného napadají - dejte si čas nad nimi popřemýšlet, nespěchejte na sebe. Hodně štěstí

Prostor pro Váš dotaz

Váš dotaz se zobrazí do několika minut