Další videa

Jak si poradit s výpovědí?
Jak si poradit s výpovědí?

JUDr. Isabela Pátá v semináři popisuje, jak se co nejlépe vypořádat s výpovědí a zároveň jak je tento pojem legislativně vymezen. 

Elevator speech
Elevator speech

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

Jak být v práci spokojený
Jak být v práci spokojený

Hana Jurásková, krotitelka strachu, vysvětluje, co můžeme udělat pro to, abychom byli v práci co nejvíce spokojeni. Užijte si náš nový seminář!

The best of Zákoník práce
The best of Zákoník práce

JUDr. Radovan Bernard ze společnosti Bernard Legal, s. r. o. vysvětluje základní úskalí Zákoníku práce. V chatu pod videem najdete odpovědi na vaše dotazy.

Jak na mateřskou?
Jak na mateřskou?

Lektorka Jana Klampflová ze společnosti Gender Consulting, s. r. o. popisuje, co je důležité udělat před odchodem na mateřskou a jak se s tímto životním obdobím vypořádat. 

Jak udělat ze svého věku přednost?
Jak udělat ze svého věku přednost?

Lektorka Jana Brabcová ze společnosti Grafia, s. r. o. vysvětluje, jak se lépe prodat na trhu práce.

Jak na osobní a profesní rozvoj?
Jak na osobní a profesní rozvoj?

Lektorka Blanka Ježková z centra Kašpar radí, jak se osobně i profesně rozvíjet.

Jak na assessment centrum?
Jak na assessment centrum

Michal Kopřiva z mezinárodní vzdělávací společnosti popisuje průběh assessment centra a vysvětluje, jak při této moderní výběrové metodě co nejlépe uspět. Na doplňující dotazy se ho ptejte právě teď v diskuzi pod videem!

Jak napsat životopis?
Jak napsat životopis?

Lektorka Monika Gavlasová z Centra Kašpar, o. s. vysvětluje, jak co nejlépe napsat životopis, jaké tipy využít a jakým chybám se naopak vyhnout při tvorbě tohoto dokumentu. 

Jak na rekvalifikaci
Jak na rekvalifikaci

Uvažujete o změně profese nebo se zkrátka pro Vás již nenajde vhodné pracovní uplatnění? Gabriela Vlčková z Generálního ředitelství Úřadu práce Vám v on-line semináři radí, jaké kroky podniknout v případě, že uvažujete o rekvalifikaci. Zajímavé informace najdete i v diskusi.

Jak zvládnout přechod z rodičovské do práce
Jak zvládnout přechod z rodičovské do zaměstnání

Jak se vypořádat s návratem zpět z rodičovské do zaměstnání?

Co dělat, aby nás neopouštělo sebevědomí? Jak se před zaměstnavatelem prezentovat? Na vaše otázky odpovídala Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu.

Nová práce krok za krokem
Nová práce krok za krokem

Jste nezaměstnaný/ nezaměstnaná nebo se poohlížíte po nové práci? Ivana Šabachová Vám poradí, jak se lépe zorientovat na trhu práce a dá Vám tipy, co dělat, aby si budoucí zaměstnavatel vybral právě Vás.

Jak na pracovní pohovor
Jak na pracovní pohovor?

Čeká Vás v brzké době pracovní pohovor? Podívejte se na video a získejte pár rad a tipů jak nejlépe zaujmout. Videem provází a na dotazy odpovídala Radka Štefíková.

Seminář: Stáže pro mladé
Stáže pro mladé

Končíte studia a máte obavy, zda naleznete práci? Všichni po Vás chtějí praxi, ale kde ji máte vzít? Tento začarovaný kruh Vám může pomoci přerušit projekt Stáže pro mladé. Podívejte se na video a přečtěte si zajímavé dotazy z proběhlého live chatu.

Jak začít podnikat?
Jak začít podnikat?

Chcete začít podnikat? Pusťte si video s Martinem Štainerem z Edukolu. Třeba právě vám pomůžeme na cestě k vlastnímu podniku!

Níže také najdete odpovědi na otázky publika z již proběhlého live chatu.

Mgr. Marcela Janíčková, zakladatelka portálu elevatorspeech.cz popisuje, jak zaujmout personalistu prostřednictvím tzv. "elevator speech".

nolive
Diskuze
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak podle čeho se portál jmenuje elevator speech? S čím to souvisí?
Dobry den seminar je pekny ale nevim jak presvedcit nekoho v minute o cemkoli. Nemate na to nejakej trik? Zdravim dekuji
Dobrý den, paní Janíčková, nevím, jak na sobě poznat silné stránky, nevím, čím vybočuji. V práci si na mě nikdo nikdy nestěžoval, myslím, že jsem vše dělala dobře, ale takových uchazečů jako jem já je hrozně moc, nemám šanci mezi nimi uspět. Vymýšlet si, jak jsem dokonalá, nechci. Jak se mám tedy prosadit? Poradíte mi?
Dobrý den, Aleno, název portálu souvisí s technikou tzv. výtahové řeči - v angličtině "Elevator Speech", což znamená dovednost stručně, výstižně a aktivně vedenou řeč nebo prezentaci s cílem zaujmout, odlišit se a získat šanci pro další setkání (spolupráci) apod.
Zdravím, myslím si, že něco podobného by se mělo učit ve školách místo těch nesmyslů, co do nás hustili. Dá se takováto řeč nějak nacvičit? Přeci jen si myslím, že na to není každý člověk stavěný. Jsem introvert a nedokážu si představit, že bych na pohovoru spustil takové divadlo :-) Ale možná bych se to rád naučil, odrzlí lidé s ostrými lokty
Dobrý den, Roberte, určitě je s výhodou získat určitou zkušenost a dovednost "přesvědčit a zaujmout v 1 minutě" si natrénovat...Zkuste začít například tím, že si napíšete, čeho chcete dosáhnout - co ideálně se má stát (např. získat kontakt, domluvit termín schůzky, apod.). A v dalším kroku si promyslete, jaké informace mohou druhého zaujmout - přesvědčit tak, abyste tuto šanci dostal. Nicméně zaručené recepty neexistují, naopak to, co funguje je autenticita a přirozenost :)
Hezký den, Evo, rozumím, bývá skutečně někdy obtížné uvědomit si své kvality, tzv. "silné stránky". To, co můžete zkusit, je zeptat se svých kolegů, známých či blízkých, co na Vás oceňují, jak by popsali svými slovy, co (jejich pohledem) umíte, dokáže, zvládáte apod. Tato zpětná vazba nás leckdy (příjemně) překvapí a může být užitečným prvním krokem pro přípravu své "osobní vizitky" na pohovor či schůzku.
Dobrý den Kamile, děkuji za postřeh, skutečně techniku Elevator Speech přednáším i studentům na vysokých školách tak, aby byli připraveni zvládnout situace na trhu práce a dokázali se odlišit od ostatních absolventů, uchazečů o danou pozici. Být introvertem není handicap, naopak leckdy schopnost precizně analyzovat a formulovat své sdělení může být výhoda. Na trénincích či koučinku pracujeme také na posilování osobní sebedůvěry.
Dobrý den, mám za sebou dva pohovory. V obou případech jsem předem ani pořádně nevěděla, co přesně se na dané pozici požaduje. Na pohovor jsem šla tedy s tím, že se to tam dozvím. Majitel firmy se mě ptal na spoustu docela i osobních věcí a neměla jsem šanci se ani na nic pořádně zeptat, natož se nějak sama představit. Co byste mi poradila v takové situaci? Jak si vydobít místo pro to, abych o sobě mohla něco říct? Děkuji
Dobrý den Barboro, rozumím, že situace, kterou popisujete, může být náročná. Každopádně se vyplatí se na pohovor připravit předem a je-li to možné, tak si ještě před pohovor zjistit konkrétní požadavky na danou pozici (například zatelefonovat před termínem pohovoru, poslat emailem apod.). Nebo můžete v úvodu rozhovoru zmínit, že pro to, abyste dokázala vypíchnout relevantní zkušenosti ze své praxe, uvítáte od potenciálního zaměstnavatele (personalisty, majitele firmy apod.) konkrétní informace o dané pozici (např. kvalifikační požadavky a náplň práce). Platí zlaté pravidlo: otázky jsou vždy vajádřením zájmu, proto se neostýchejte se před i při pohovoru ptát.

Prostor pro Váš dotaz

Váš dotaz se zobrazí do několika minut